trojkat menuAktualności
tel. (032)456 49 12
NIP. 647-21-56-215
Znowu NAJLEPSI!!!-Mistrzostwa Śląska
Aż 9 medali przywieźli biathloniści z Mistrzostw Śląska, które odbyły się 15 i 16 września na Kubalonce. To właśnie tam odbyły się najważniejsze zawody na Śląsku dla biathlonistów.
Jak co roku na linii startu stanęli najlepsi zawodnicy z całego Śląska, oraz Polski, wśród nich nie zabrakło biathlonistów z Wodzisławia Śląskiego.
Pierwszego dnia rozegrane zostały biegi indywidualne, gdzie za niecelny strzał dodawane było 20 sekund kary.
Bezbłędne oko i bardzo dobry bieg zagwarantował złoty medal zawodnikowi klubu UKS Strzał
Wodzisław Sławkowi Kopaczowi, nieco mniej szczęścia na strzelnicy miał Adam Zając, ale jego równie dobra forma biegowa pozwoliła mu osiągnąć trzecie miejsce.W tej samej kategorii debiutował Dawid Kufieta który wywalczył bardzo wysoką 5 lokatę, nie wiele gorszy był Paweł Kowol zajmując 7 miejsce, na 15 lokacie swój bieg ukończył Szymon Konieczny, miejsce za nim bo 16 lokata należało do Rafała Zająca, natomiast 21 miejsce wywalczył Mateusz Konieczny.
W kategorii młodzików młodszych bezkonkurencyjny okazał się Fabian Suchodolski, który nie miał sobie równych w strzelaniu i biegu tym samym zdobywając Mistrzostwo Śląska, tuż za nim srebrnym medalistą okazał się również zawodnik z Wodzisławia Kacper Brzóska, który miał jedną karę, natomiast Adam Kałuża wywalczył wysoką 6 lokatę.
Trochę mniej szczęścia miały dziewczyny, które nie spisały się na strzelnicy mimo to osiągnęły bardzo dobre wyniki ; Najlepiej wypadła Sylwia Bażan zajmując 8 miejsce, na 10 pozycji rywalizację ukończyła Paulina Nowak , tuż za nią na 11 Ewelina Dronszczyk , natomiast Julia Kałuża pokonała dystans zajmując 12 miejsce. Na 15 lokacie bieg ukończyła Weronika Górecka , a Marta Zając uplasowała się na 17 pozycji.
16.09.2016 to dzień zmagań sprinterskich. Zawodnicy za każdy nie celny strzał musieli pokonać rundkę karną. Po raz kolejny swoja wysoką formę zaprezentował Sławomir Kopacz zostając tym samem Mistrzem Ślaska w młodzikach, kolega klubowy Szymon Konieczny uplasował się tuż za nim zdobywając srebrny krążek, na 4 lokacie swój bieg ukończył Dawid Kufieta, równie dobrze spisał się Adam Zając zajmując 5 miejsce, Paweł Kowol ukończył rywalizację na 12 pozycji, 12 miejsce zajął Rafał Zając, a 20 Konieczny Mateusz. W kategorii młodzików młodszych ponownie najlepiej spisał się Fabian Suchodolski, o krok od niego na drugim miejscu swój bieg ukończył Kacper Brzóska, natomiast Adam Kałuża zajął 7 lokatę. W młodziczkach w doborowej obstawie najlepszych zawodniczek w Śląska znalazła się Paulina Nowak, która zdobyła fenomenalny wynik i brązowy krążek, na 8 miejscu znalazła się Julia Kałuża, 13 miejsce wywalczyła Weronika Górecka, 15 Sylwia Bażan , 18 Zając Marta.
Zdolni biathloniści Strzał Wodzisław mogą się poszczycić wysoką formą przed sezonem zimowym ,który już blisko.